Pojištění ALL-RISK

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení)

Pojištění za škodu způsobenou provozem vozidla (povinné ručení) je povinné ze zákona a při provozování vozida bez pojištění se vlastník vystavuje sankci dle zákona. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla se řídí zákonem - č.168/1999 Sb. zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Vhodný kandidát havarijních pojistek

Kdy má smysl vozidlo pojistit? Není to jednoduchá otázka - svou roli hraje řada faktorů. Tím základním nutným porovnáním je míra rizika nehody a potenciální škody, postavená proti ceně samotného pojistného. Prvním důležitým bodem tedy je - jak moc jezdíme a po jakých silnicích. Zkrátka musíme odhadnout, jak moc nám kolize s jinými účastníky silničního provozu hrozí (případně krádež, vandalismus, útok živlů apod. u rozšířených pojištění). Samostatnou kapitolou je odhad možné škody na vozidle. Na to mít v peněžence vždy nemusíme a vyplacené pojistné nám "zachrání čtyři kola".

Pojištění ochrany pořizovací ceny EuroGAP

Tradiční ochrana automobilu jako je imobilizér, alarm, nebo zámek na řadicí páku nezabrání vždy jeho odcizení. I v případě totální škody z havarijního pojištění lze od pojišťoven očekávat pouze vyplacení obecné ceny automobilu. K pořízení nového vozu pak může chybět značná částka, toto pojištění by měli mít uzavřeni všichni, kdo si půjčují peníze na pořízení vozidla.

Jak dostat dle zákona nezdaněné peníze z firmy

Číst dál...

Hrozba insolvence

Z hlediska insolvence firem představuje Covid-19 časovanou bombu. Přestože se řada ekonomik pomalu probouzí

Číst dál...

Zaplatíme Vám Vaši fakturu

Insia a Cashbot spustily projekt platby jednotlivých faktur podnikatelům,

Číst dál...
všechny novinky